На нашому сайті виключно оригінальні товари!
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Enza Zaden

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

EnzaZaden

Enza Zaden - невелика сімейна голландська компанія, яка спеціалізується на виведенні і виробництві насіння гібридів овочевих культур. «Невелика» - за мірками найбільших гравців ринку на зразок гігантського холдингу Limagrain. Фактично ж Enza Zaden - підприємство, яке налічує трохи менше ніж 2000 співробітників в 24 країнах світу. Як і багато побратимів-конкуренти - це сімейна фірма, родом з півночі Нідерландів.

Сага про Мазереувах

Фундамент компанії в 1938 р заклав Якоб Мазереув. Він відкрив невеликий магазин насіння "Enkhuizer Zaadwinkel» в рідному містечку Енкхейзен (саме поєднання перших літер назви - En-Za - стало майбутнім ім'ям компанії). З роками Якоб зрозумів, що краще орієнтуватися не на роздрібних випадкових покупців, а на професійних аграріїв. Навколишні фермери, які вирощують овочі, оцінили розумного і підприємливого ділка, і магазин процвітав. Але справжній успіх прийшов, коли продовжувач сімейної справи Піт Мазереув (син Якоба), всерйоз захопився самостійною селекцією овочів і в 1962 р створив томат «Екстаз». Цей гібрид став поштовхом для Enza Zaden. Постійно зростаючу виручку сімейство Мазереув направляло не так собі в кишеню, скільки в нові технології, програми селекції і залучення висококваліфікованих фахівців. До речі, першу теплицю, де і був створений доленосний гібрид, зберегли в якості своєрідного пам'ятника.

Після того, як компанія зробила собі ім'я в рідних Нідерландах, прийшла пора виходити на міжнародний ринок. У 1985 р відкривається перша дочірня компанія за кордоном - у Великобританії. У 1987 р - в Іспанії. Там же, біля міста Альмерія, було засновано перше закордонне селекційне підприємство. Enza Zaden під керівництвом Піта Мазереува стрімко зовойовує світ. До 2000 р засновані дочірні компанії в Італії, Німеччині, Туреччині, Франції. Сім'я Мазереув замахнулася і на інші континенти - відкриті філії в США та Індонезії.

90-е роки ХХ століття взагалі видалися вкрай вдалими для Enza Zaden. Гібриди томатів (в яких фірма традиційно вважається лідером) під брендами Tasty Tom і Tom Azur, а також перець Tribelli, принесли фірмі всесвітню популярність. На хвилі успіху Enza Zaden купує компанію Vitalis, яка спеціалізується на органічному насінні. У 2000 р поглинається американська фірма Coastal Seeds, і голландська компанія стає лідером на ринку салату в США. У 2003 р на базі селекційної станції Yates грунтується дочірня компанія Enza Zaden Australia. У тому ж 2003-му відкривається селекційне підприємство Enza Zaden Africa. Тепер можна сказати, що сімейство Мазереув розповсюджує свою продукцію по всьому світу.

У 2011 р Піта Мазереува змінює його син Яап. Вміле керівництво компанією третім поколінням сім'ї приносить Enza Zaden нагороду «Кращого сімейного бізнесу Голландії» в 2016 р

Enza Zaden в Україні: коротка історія з великими перспективами

До недавнього часу насіння Enza Zaden імпортувалися в Україну тільки офіційними дилерами. Але ринок овочівництва, що розвивається прискорив компанію до дій. З 2016 року прийнято рішення відкрити дочірнє підприємство «EnzaZaden Україна» з офісом в Києві. Голландці взялися за завоювання ринку з традиційним напором - вже в вересні 2016 року для українських фермерів була організована поїздка в Голландію на виробництво компанії. Особливий інтерес у вітчизняних аграріїв викликає органічне насіння, адже професійний, посівний матеріал - «органік» в Україні до недавнього часу поставляла лише Bejo Zaden, а тепер в цьому сегменті ринку розширюється асортимент і з'являється конкуренція.

У найближчих планах компанії - розширення присутності на українському ринку гібридів овочів і вихід на лідируючі позиції. З огляду на світовий успіх компанії, стає зрозуміло, що ця справа - не за горами.

Що пропонує Enza Zaden

На даний момент EnzaZaden займає провідні позиції в селекції гібридів овочів на світовому ринку. Компанія нараховує понад 1800 кваліфікованих співробітників, 43 філії в 24 країнах на всіх континентах; щорічне зростання доходів підприємства оцінюється в 9%.

«Хітами» фірми є гібриди томата, солодкого перцю і салату. Дочірнє підприємство Vitalis забезпечує компанії лідерство в сфері органічного насіння. В асортименті Enza Zaden присутні гібриди таких культур:

- томат;

- капуста білокачанна, червонокачанна, пекінська, савойська, брокколі, кольрабі;

- цибуля ріпчаста і порей;

- огірок;

- морква;

- перець;

- селера кореневої і черешкова;

- салат і корн-салат;

- кабачок;

- гарбуз;

- баклажан;

- редис;

- дайкон;

- шпинат;

- баштанні - кавун і диня.

Цікаві гібриди від EnzaZaden

У фірми безліч високоякісних гібридів різних культур, і досить складно вибрати найцікавіші і продуктивні. Безумовно, заслуговують на увагу такі сорти, як:

1. Редис Селеста F1. Високоврожайний універсальний гібрид, дуже стійкий і невибагливий до умов вирощування. Ранньостиглий. Однорідний урожай з високими товарними і смаковими якостями, плоди не розтріскуються, не схильні до стрілкування.

2. Капуста цвітна Новарія F1. Середньоранній гібрид з хорошою врожайністю. Рослина з потужною кореневою системою (відповідно - дуже стійке) і вертикальними листям, що забезпечує відмінні товарні властивості плодів. Добре транспортується і довго зберігається.

3. Кабачок Ардендо F1. Ранній, партенокарпічний гібрид, універсальний. Відрізняється високою стійкістю до захворювань і однорідним дружнім врожаєм протягом усього періоду плодоношення.

4. Огірок Гуннар F1. Дуже ранній, партенокарпічний гібрид «корнішонного» типу, підходить як для теплиці, так і для відкритого грунту. Тіневитривалий. Завдяки будові рослини догляд і збирання врожаю сильно полегшені.

5. Баклажан Дестан F1. Високоврожайний гібрид з довгим терміном плодоношення. Ранній. Дуже стійкий до перепадів температур і невибагливий. Хороша транспортабельність і відмінні смакові якості, підходить для переробки.

Одна сім'я, одна мета

У нинішньому світі гігантських транснаціональних корпорацій Enza Zaden - один з нечисленних і яскравих прикладів того, як одна родина протягом кількох поколінь терпляче і вміло розвиває свою справу. Світове визнання овочів, вирощених з насіння сімейства Мазереув - результат наполегливої ​​праці, тонкого розуміння ринку і постійного пошуку нового. Enza Zaden - компанія, в якій прагнення заробляти не превалює над бажанням створювати інноваційний продукт - селекціонувати овочі, які з величезним задоволенням їдять люди по всьому світу

Вгору