У нас відпустка! Відправка замовлень з 27 серпня
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Засоби захисту рослин

Засоби захисту рослин

Все в природі, кожен паросток, грибок, комашка - хоче жити. Найприкріше, коли це все хоче жити за рахунок плодів інтенсивної праці. Дуже неприємно вкладати всі сили в клопітке вирощування овочів або плодових дерев, і в один прекрасний момент виявити, що на ньому паразитує якийсь грибок, бур'ян або комаха. Саме для запобігання таких ситуацій в фермерській справі і потрібні засоби захисту рослин (ЗЗР).

(або пестициди) - це група препаратів, призначених для боротьби із захворюваннями рослин, бур'янами та комахами-шкідниками. За своїми функціями їх класифікують так:

  • Фунгіциди: для боротьби з грибковими захворюваннями рослин.
  • Гербіциди: для знищення бур'янів. У сільському господарстві застосовуються селективні гербіциди, які не впливають на вирощувану культуру.
  • Інсектициди: для знищення шкідливих комах.
  • Акарициди: для знищення кліщів.
  • Протруйники: препарати з інсектицидною або фунгіцидну дію, ними обробляють насіння перед посівом.
  • Десиканти: для зменшення вологи в тканинах рослин (підсушування) - це прискорює дозрівання культури і полегшує прибирання.

За способом дії пестициди бувають:

  • Контактної дії: діють безпосередньо при контакті з шкідником або захворюванням.
  • Системного дії: проникають в тканини рослини, діють «зсередини» більш тривалий час.

Застосування ЗЗР може бути як профілактичним, так по явній проблемі на рослині. Природньо, профілактична обробка краще - вона дозволяє уникати втрат в обсязі і якості врожаю, а також в переважній більшості випадків економить пестициди. На знищення виявленої інфекції або шкідника майже завжди йде більший обсяг ЗЗР, ніж на превентивну обробку. Крім того, занадто часте використання пестицидів призводить до прискореного накопичення нітратів рослинами.

На українському ринку представлено чимало компаній, що випускають ЗЗР. Їх можна умовно розділити на 2 групи: великі компанії-виробники препаратів, які вони самі винаходять і патентують; і виробники препаратів дженериків (найчастіше китайські) - це компанії, які роблять ЗЗР на основі діючої речовини, винайденого іншою фірмою. Довіру заслуговують лише перші - це великі хімічні концерни з величезними дослідними лабораторіями, які вкладають в розробку патентованих хімікатів мільйони доларів. Після закінчення терміну патенту на хімікат його можуть використовувати і інші компанії - так з'являються дженерики. Але концентрація хімічних елементів, їх пропорції і склад супутніх речовин можуть сильно відрізнятися від оригіналу. Дженерики поводяться непередбачувано - можуть спрацювати, можуть не спрацювати, а то і зовсім спалити культуру і нанести шкоду грунту.

Варто також побоюватися контрафакту - ніхто (іноді і самі його продавці) не знають, що і як розливається в ємності з красиво підробленими етикетками світових брендів і вкрай привабливими цінами. Якщо дженерики - це лотерея, то «контрафакт» - це гарантований програш. При покупці обов'язково перевіряйте необхідну документацію на препарати, а також контролюйте упаковку - у всіх відомих компаній є своя система захисту від підробок - голограми, штрих-коди і т.д.

Інтернет-магазин «Грядка» по Вашому запиту готовий надати всі необхідні документи на наші ЗЗР. Ми реалізуємо тільки якісну продукцію від провідних виробників пестицидів, тому препарати з «мега низьким» цінами у нас відсутні. При покупці ЗЗР - як і насіння, і добрив - економія виходить боком. Краще заплатити трохи більше за гарантований результат на кожну секунду вкладеної праці, ніж заощадити пару тисяч гривень і отримати в кращому випадку неврожай, а в гіршому - випалену землю.

Вгору