Кількість
|
Вартість
|
||
|
Насіння капусти червонокачанної
Червонокачанна капуста - «близький родич» білокачанної, її селекційно виведений різновид. Ці 2 культури дуже схожі за технологіями вирощування, але червоний овоч істотно корисніше білого завдяки більшій насиченості вітамінами і мінералами, хоча і дрібніше, і трохи менше врожайний. «Краснокочанку» не можна квасити, але вона довго зберігається в свіжому вигляді, і багатьма вважається смачніше білого побратима.
Правильний вибір насіння
Насіннєвий матеріал червоноголової капусти за своєю вагою і калібрування практично ідентичний насінню білокачанної: 1000 насінин на 3-4 грами, діаметр - 1,4-1,5 мм для ранніх сортів і 1,8-2 мм для середніх і пізніх. Професійне насіння пофарбоване в різні яскраві кольори - це означає, що вони пройшли калібрування, укріплені активними елементами і мінералами, а також захищені від шкідників і зовнішніх впливів за допомогою інкрустації або грануляції. Таке насіння при правильній агротехніці здатне гарантувати 98-100% схожості. Зберігати посівний матеріал найкраще при температурі 10-12 ℃ і відносній вологості до 55%.
Класифікація за термінами дозрівання
Червонокачанна капуста по періоду вегетації ділиться на такі типи:
- ранні сорти (період вегетації - 70-90 днів);
- середні (120-130 днів);
- пізні (130-160 днів).
Більше поширені середні та пізні гібриди, так як вони пристосовані до тривалого зберігання (пізні сорти можуть зберігати свої якості до березня), а також менш вимогливі до умов вирощування.
Агротехніка
Температура та освітлення. Червонокачанна капуста, як і всі її «родичі», любить хороше освітлення і середні температури. Вона відмінно переносить холод (до -6 ℃), а оптимальна температура для її росту - + 11-20 ℃. Червоний овоч вкрай погано переносить спеку вище 30 ℃ - качани не формуються, а сформувалися - схильні до розтріскування.
Вологість. «Краснокачанка» споживає великий обсяг води (до 20 літрів за 1 полив в 7-8 діб), в той же час перезволоження для неї неприпустимо - при надлишку вологи коренева система починає руйнуватися вже через 12-15 годин.
Грунт. Культура добре росте на будь-яких слабокислих грунтах. Найбільш підходяща для неї грунт - торф'яна або суглинок.
Схема висадки. Ідентична такій у «белокочанкі»: для ранніх сортів 45-50х35-40 см (густота стояння - 50-80 тис.растеній / га), для середніх і пізніх - 45-70х40-65 см (густота стояння - 30-65 тис. рослин / га).
Підживлення. Червоний овоч має великий «апетит» до добрив, особливо на початку росту. Добре сприймає як органічну, так і мінеральну підгодівлю азотом, фосфором, калієм, кальцієм.
Гібриди капусти червонокачанної
Вибір сортів червонокачанної капусти на ринку України не такий широкий, як у її білої родички. Популярністю користуються Ред Дінасті F1, Роксі F1, Кіото F1, Ред Джевел F1, Ред Клас F1, Рексома F1. Якщо Ви хочете підібрати хороший сорт «красноголовкb» - зверніться до досвідчених фахівців «Грядки», вони обов'язково допоможуть Вам визначитися із замовленням насіння гібрида від голландських, французьких, швейцарських, чеських та інших відомих світових виробників, оптимально підходить під Ваші умови; а також оформлять доставку в будь-яку точку України.