Кількість
|
Вартість
|
||
|
Напівдетермінантні сорти помідорів об'єднують в собі властивості своїх індетермінантних і детермінантних «родичів». Зростання основного стебла цього підвиду припиняється на 7-12 зав'язі.
Урожайність ненабагато менше, ніж у індетермінантних гібридів, а період вегетації помітно коротше, що дозволяє реалізовувати значні обсяги продукції раніше, ніж на ринок виходить врожай гібридів безперервного росту.Цей вид можна вирощувати у відкритому грунті, а в теплиці він дає максимальний результат.
Як вибрати напівдетермінантні насіння томатів?
Схожість стандартного насіння томата коливається в межах 80-95%. Такий показник слабо підходить для комерційного вирощування томатів. Набагато кращий результат - 98-100% - який дає професійне насіння від спеціалізованих агрофірм.
Цей посівний матеріал після збору калібруєтся за розміром, а потім кожна насінина обволікається спеціальним покриттям, яке містить активні речовини, призначені для прискорення росту рослини і кращого сприйняття поживних речовин.Також насіння інкрустуються хімікатами для захисту від шкідників і захворювань - на цьому етапі вони отримують кольорову забарвлення. При цьому такі заходи ніяк негативно не впливають на якості плодів.
Терміни вегетації і зберігання
За періодом вегетації культуру можна розділити на такі групи:
- ранні (період вегетації - 85-105 днів);
- середні (100-120 днів);
- пізні (115-160 днів і більше).
Необхідно врахувати, що після збору урожай потребує дозріванні протягом 7-10 днів, в умовах + 18-25 ℃ і 70-90% вологості повітря. У свіжому стані помідори можна зберігати не більше 4 тижнів при + 1-2 ℃ і 85-90% повітряної вологості.
Агротехніка
Температура і світло. Як і інші види томатів, Напівдетермінантні сорти світло- і теплолюбні. Найкраще ростуть при температурі повітря + 20-28 ℃, заморозків менше + 5-6 ℃ не витримують. Грунт повинна прогрітися до + 12-15 ℃.
Вологість. Культура нормально переносить короткочасне відсутність вологи, але вимагає зрошень з розрахунку 200-300 кубометрів води на гектар 1-2 рази в 10 днів.
Грунт. Краща грунт для томата - поживна і пухка, нейтральна або слаболужна (Ph = 6,5 - 7,5); хорошопрогреваемая, з большімсодержаніемвлагі.
Схема посадки. Висаджується за принципом 70-80х35-40 см (густота стояння - 35-40 тис.растеній / га) або 60-70х60-70см (25-28 тис.растеній / га)
Добриво. Овочу необхідні добрива азотом на старті розвитку, а також внесення фосфору і калію в другій половині періоду вегетації.
Формування рослин. Найчастіше Напівдетермінантні томати вимагають пасинкування - видалення бічних пагонів, для того, щоб рослина не витрачала енергію на їх формування і зростання на шкоду врожаю з основного стебла.
Гібриди томатів напівдетермінантних
Напівдетермінантні сорти дуже популярні завдяки поєднанню позитивних якостей - високої врожайності, швидкого зростання і невибагливості у вирощуванні. На ринку України можна придбати такі відомі гібриди - Ядвіга F1, Альянс F1, Валдай F1, Мінарет F1, Гравітет F1, Силует F1, Умань F1.
Купити насіння європейських і світових виробників можна в інтернет-магазині Грядка. Також в наявності ми маємо насіння детермінантних індетермінантних томатів. Широкий асортимент і постійна наявність, досвідчені фахівці, швидка і зручна організація покупки і доставки - купувати насіння в Грядці дійсно вигідно і приємно.