Кількість
|
Вартість
|
||
|
Капуста - це універсальний, високоврожайний овоч, стійкий до холоду і перепадів температур, невибагливий щодо грунту. Призначений для тривалого зберігання і транспортуванняю. Висока затребуваність на ринку - запорука вигідного вирощування цієї культури.
Як вибрати посівний матеріал?
Високий урожай якісної білокачанної капусти починається з вибору насіння. Професійніе насіння проходять ретельне калібрування, а також обробляється за спеціальними технологіями - додаються барвники та активні елементи для захисту насіння від захворювань, грунтових шкідників та патогенів, для поліпшення властивостей.Обробка виконується методом інкрустації або гранулювання. Результат такої обробки - висока схожість (98-100%) і стійкість насіннєвого матеріалу до впливів зовнішніх факторів.
Насіння «білокачанки» не втрачає схожість протягом 4-5 років з моменту упаковки, в залежності від гібрида. Відповідна температура зберігання -10-12 ℃, вологість повітря - до 55%.
Терміни вегетації
За термінам дозрівання поділяють на:
- дуже ранні (період вегетації - 45-58 днів);
- ранні (59-65 днів);
- середньоранні (65-75);
- середні (75-90 днів);
- середньопізні (90-120 днів);
- пізньостиглі (120 і більше).
Ранньостиглі і середньоранні гібриди малопридатні для довгого зберігання і мають більш низьку врожайність, ніж середньо- і пізньостиглі. Середньостиглу і пізньостиглу капусту можна заквашувати на 2-3 місяці, а свіжою вона зберігається 4-8 місяців.
Агротехніка
Температура та освітлення. Білокачанна капуста добре росте в умовах середніх температур (+ 13-20 ℃), добре переносить холод, але погано відноситься до спеки вище 30 ℃ - при такій температурі качан взагалі не формується. Овоч дуже світлолюбивий, на затінених ділянкахврожай великим не буде.
Вологість. «Білокочанка» потребує середніх об'емів вологи під час проростання сходів і частих поливів після появи качанів. Оптимальний рівень вологості грунту 70 - 85%, повітря - 50 - 75%. Надлишок вологи в свою чергу негативно впливає на кореневу систему рослини.
Грунт. До грунту капуста невибаглива при грамотному удобренні і дотриманні необхідного рівня вологості; оптимальна кислотність грунту - 6,0-7,5.
Схема посадки. Ранні сорти висаджують за схемою 45-50х35-40 см (густота стояння - 50-80 тис.рослин / га), середні та пізні - 45-70х40-65 см (густота стояння - 30-65тис.рослин / га).
Добрива. Рослина споживає велику кількість поживних речовин з грунту, і вимагає додаткового підживлення. Культура сприйнятлива до мінеральних і органічних добрив. На етапі появи сходів необхідний азот, при формуванні качанів - фосфор, калій і кальцій.
Гібриди капусти білокачанної
Популярністю серед українських аграріїв користується безліч гібрідок, серед них Чамп F1, Вестрі F1, Етма F1, Аліна F1, Агресор F1, Цетуріон F1, Бригадир F1. Серед широкого асортименту представлених на ринку гібридів від європейських і світових виробників Seminis, Syngenta, Takii Seeds, Bejo Zaden, Rijk Zwaan, Clause, Enza Zaden і інших, досить складно вибрати, особливо якщо все насіння високоякісне і професійно оброблене. Якщо Ви вагаєтеся у виборі відповідного гібриду - зверніться до консультантів «Грядки», їх висока компетенція і багатий досвід допоможуть Вам замовити якісний посівний матеріал, оптимальний для Ваших вимог. Доставка насіння здійснюється в будь-яку точку України