Кількість
|
Вартість
|
||
|
Столовий буряк
Столовий буряк - одна з найстаріших овочевих культур на українських полях. Завдяки своїй харчової цінності (насиченості вітамінами, цукрами і калієм), а також дієтичним властивостям, буряк користується попитом у споживачів (важко без неї уявити таке національне надбання, як борщ, чи не так?). А її невибагливість і простота в вирощуванні забезпечують їй постійну прописку на полях у аграріїв. Насіння буряка - один з найпопулярніших запитів у сучасного фермера. Як же їх вибрати і правильно пустити в справу?
Підбір посівного матеріалу
Те, що називають «насіння буряка столового» - не зовсім і насіння. Це супліддя - багатогранні грудочки неправильної форми сірувато-коричневого кольору діаметром від 1 до 5 мм. Супліддя (зрощені плоди) містять в собі сім'янки (від 2 до 6 штук) під твердою оболонкою. Їх схожість коливається в межах 80-90% при віці не більше 5-6 років і правильному зберіганні. Навіть 10% паростків, що не взійшли - серйозна втрата в масштабах десятків і сотень гектарів, тому переважна більшість аграріїв при посіві користуються професійними насінням. Цей посівний матеріал проходить ретельний відбір за розміром і схожості, а потім обробку - інкрустацію захисними препаратами (фунгіцидами та інсектицидами); гранулювання стимуляторами росту і поживними речовинами; в деяких випадках - дражування (надання насінню однакової форми і розміру для полегшення посіву) і стимуляцію до проростання. В результаті їх схожість досягає 98-100%. При правильному догляді високий урожай без втрат гарантований, залишається тільки визначитися з видом і сортом овоча.
Класифікація столового буряка
Основних сортотипів столового буряка чотири. це:
1) Єгипетський - в основному ранні або середньоранні сорти; коренеплід сплющений або округло-сплющений;
2) Бордо - середньоранні і середньостиглі сорти; коренеплід елліпсовидний;
3) Екліпс - ранньостиглі сорти, дуже стійкі до спеки; коренеплід округлий або овально-округлий;
4) Ерфуртський - середньопізні та пізні сорти, стійкі до перепадів температур, спеки, посухи; коренеплід конусоподібний і веретеноподібний.
По термінах дозрівання сорти столового буряка діляться на:
1) Ранньостиглі - термін дозрівання 50-80 днів; вони непридатні для тривалого зберігання, а їх смакові якості дещо гірше, ніж у більш пізніх;
2) Середньостиглі - 80-100 днів; їх уже можна зберігати деякий час;
3) Пізньостиглі - 100-130 днів і більше; самі лежкі, найсмачніші і насичені цукрами і сухими речовинами.
Агротехнологічні вимоги
Правила вирощування столового буряка досить прості. Але перед тим як забивати в пошуковик «насіння буряка купити», з цими вимогами все-таки краще ознайомитися.
1) Освітлення та температура. Буряк - світлолюбна рослина, йому необхідні сонячні промені протягом 11-13 годин в день; на затінених ділянках гарного врожаю не буде. А ось до температури овоч не настільки вимогливий - насіння проростає при + 3-5 ℃, хоча потепління до + 10-15 ℃ значно прискорить процес. Дорослі рослини витримують короткочасні заморозки до -1-2 ℃, але спеку переносять гірше - при температурах вище + 30 ℃ зупиняються в рості. Найкраща температура на період вегетації - + 15-25 ℃.
2) Вологість. Оптимальна вологість грунту для вирощування цієї культури - 75-80%. Коріння буряка дуже потужні, що дозволяє їм отримувати воду з грунту в потрібних обсягах і знижувати частоту поливів (оптимальний режим - 120-150 куб.м / га, 1 раз в 3-4 тижні). Надлишок вологи призводить до серйозного укрупнення коренеплодів (що загрожує труднощами в збуті).
3) Грунт. Культура добре росте на слаболужних, і особливо - нейтральних грунтах (Ph - 5,5-7). Тип грунту не дуже важливий, але кращий результат овоч показує на супіщаних і суглинних грунтах, насичених гумусом.
4) Підживлення. У органіці культура практично не потребує (виняток - слабоплодородних грунти); мінеральні підгодівлі сприймає добре - за сезон на гектар вноситься 120-140 кг азоту, 80-100 кг фосфору і 180-200 кг калію (як і інші коренеплоди, столовий буряк дуже «любить» цей макроелемент).
5) Схема висадки. Культуру висаджують або по однорядковою схемою (450 х 80-110 мм), або по дворядкового (600 + 100 х 120-140 мм). Густота стояння - 350-500 тис. рослин / га в залежності від сорту.
Де купити насіння буряка?
Столовий буряк - один з найбільш поширених і популярних українських овочів. Популярність обумовлює жорстку конкуренцію за ринок збуту серед виробників. Ціна помилки у виборі посівного матеріалу надзвичайно висока - кому захочеться купувати некондиційний овоч, вирощений з неякісного насіння? Саме тому інтернет-магазин «Грядка» пропонує ретельно підібране професійне насіння кращих сортів і гібридів столового буряку - таких як Водан F1, Пабло F1, Зеппо F1, Таунус F1, Детройт F1 та багато інших. До Ваших послуг не тільки широкий асортимент, але і приємний сервіс - професійні консультації фахівців, зручні умови оплати і оперативна доставка по всій Україні.