На нашому сайті виключно оригінальні товари!
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Takii Seed

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Takii Seed

Японська сімейна компанія Takii Seed ось вже понад 180 років виробляє насіння квітів і овочевих культур. Засноване в ХIX столітті, підприємство досі зберегло і примножило традиції тих років - висока якість пропонованого продукту, відкритість і  надійність поставок. Не дивно, що свого часу продукція Takii поставлялася до столу імператорської сім'ї. І хто б міг подумати, що історія компанії, яка сьогодні ставить собі за мету годувати людство добірними овочами, починалася в дуже голодні часи ...

Від фермерської лавки до міжнародної корпорації

З 1833 р по 1837 року в Японії вирував голод. Холодні роки привели до масштабного неврожаю рису, неврожай - до смерті безлічі хліборобів, а значить - не було кому вирощувати наступний урожай. У такій складній обстановці в 1835 р Йісабуро Такіі, один з небагатьох, хто вижив фермерів, відкриває в Кіото магазин з продажу власноруч вирощених овочів і їх насіння. Конкуренції після голодних років у  практично не було (до того ж іноземних купців в ті часи до Японії не пускали), та й працьовитості йому було не позичати, і підприємство процвітало. Також зіграло свою роль вдале розташування фірми - Кіото було столицею країни Висхідного Сонця, тут якісна продукція завжди користувалася попитом: в численних багатих маєтках, храмах і навіть імператорському палаці. Це сприяло успішному розвитку компанії - в 1905 р нащадки Йісабуро Такіі починають поширювати продукцію по всій країні за допомогою поштових каталогів. У 1926 р встановлюється нова назва фірми - Takii & Co., Ltd.

У 1935 р виробництво компанії розширюється в - р Наґаока-Кьо відкривається дослідно-виробничий майданчик для овочевих культур. Друга Світова війна кілька пригальмувала розвиток бізнесу в Японії. Але після 1945 р країна, повністю позбавлена ​​від витрат на військові потреби, почала стрімко розвивати мирні галузі. «Впіймала хвилю» і Takii Seed - в 1950 р компанія представила перший у світі гібрид пекінської капусти. У 1962 р - перший в Японії гібрид ріпчастої цибулю. У 1964 р - гібрид кабачка «Delica», найпопулярніший у японців. У 1965 р - перший в Японії гібрид моркви. Всі ці досягнення в великій мірі - наслідки відкриття науково-експериментальної дослідної станції в 1962 р в префектурі Сіга. Країна Вранішнього Сонця стає тісною для компанії, і сім'я Такії планує вихід на міжнародні ринки.

У 1970 р відкривається представництво компанії в Сан-Франциско, США. А в 1982 р засновується повноцінна дочірня компанія – American Takii Inc. У 2000 р підприємство було розширено науково-дослідним дослідним центром в Юмі, штат Арізона. У 1990 р відкриваються одразу 2 зарубіжні філії – Takiide Chile (Чилі) і Takii Europe BV (Голландія). У 1999 р ще один – Takii do Brasil (Бразилія). У 2013р. – Takiі Seed India.

Корпорація не забувала і про внутрішній розвиток - в 2002 році був створений новий центр контролю якості. Першою в Японії Takii Seed стандартизувала свою продукцію за стандартами 9002 і ISO / IEC17025, а також отримала акредитацію ITSA (Міжнародної асоціації випробувань насіння).

Європейський ринок овочів був дуже цікавий компанії - саме в Європі Takii Seed нарощувала активи найбільш інтенсивно: у 2001 р компанія купує виробника насіння Grisolles (згодом перейменована в Takii France), в 2005 р - частку в Bio Seed (Голландія), в 2016 р - турецьке селекційне підприємство Rito Tohumculuc.

В Україні Takii Seed поки не має офіційного представництва. Продукція японської компанії поставляється офіційними дилерами і дистриб'юторами з початку 2000-х років.

 Takii Seed сьогодні

На даний момент Takii Seed - компанія з розвиненою мережею селекційних центрів, які постійно розробляють нові сорти і гібриди з використанням інноваційних технологій, таких, як програми молекулярного розмноження з використанням ДНК-маркерів. У портфоліо корпорації - понад 1500 гібридів для 40 з гаком різних овочевих культур.

Основними напрямками досліджень компанії є «функціональні овочі» (призначені для заощадження і зміцнення здоров'я людини) і «сильні овочі» (надзвичайно стійкі до хвороб і менш вимогливі до використання пестицидів).

В асортименті Takii Seed присутні такі овочеві культури:

- томати детермінантні і індетермінантні;

- капуста білокачанна, червонокачанна, кольорова, пекінська, савойська, брокколі і кольрабі;

- огірок;

- кабачок;

- баклажан;

- перець солодкий і гострий;

- морква;

- редис і дайкон;

- цибуля ріпчаста і цибуля на перо;

- селера;

- салат;

- кавун і диня.

 Цікаві гібриди від Takii Seed

Японська компанія вирощує понад 40 видів овочів, але особливої ​​майстерності досягла в селекції гібридів капусти. Серед них такі відомі назви, як:

1. Капуста Сунта F1. Ранній високоврожайний гібрид білоголової капусти. Відрізняється стійкістю до перезволоження і багатьох захворювань. Урожай дуже дружний, плоди середніх розмірів (1-2 кг), однорідні, не схильні до розтріскування. Ідеальна для «свіжої» реалізації.

2. Капуста Структа F1. Середньопізній гібрид з відмінною пластичністю і стійкістю до хвороб. Качани середньо-великі (2-3 кг), відмінно транспортуються і довго (4-5 місяців) зберігаються.

3. Капуста Компас F1. Гібрид капусти білоголової, середньостиглий. Рослина дуже потужна і стійка до несприятливих умов вирощування. Великі плоди (2,5 - 4 кг) відмінно зберігаються в полі і мають відмінний смаком.

4. Капуста Кьюстар F1. Ранній гібрид пекінської капусти. Характеризується високою серед «побратимів» стійкістю до захворювань, а також стійкістю до стрілкування. При цьому великі (1-2 кг) витягнуті однорідні плоди дуже смачні і відрізняються гарним товарним виглядом.

Відмінні овочі з країни самураїв

Закритість бізнесу до початку ХХ століття не сприяла успішному поширенню насіння з Японії в Європі і Америці. Проте, Takii Seed успішно зуміла відвоювати значну частину світового ринку посівного матеріалу. Навіть в Старому Світі, де традиційно правлять бал голландські селекціонери, продукція сім'ї  Такії користується повагою і популярністю. Досягти цього можна лише підтримуючи і постійно підвищуючи рівень якості насіння, не зупиняючись ні на секунду. І здається, з такими овочами у компанії Takii Seed велике майбутнє.

Вгору