Кількість
|
Вартість
|
||
|
Партенокарпічні огірки - це спеціально виведені гібриди, які не вимагають запилення для формування зав'язі. Рослина з чоловічим і жіночим типом цвітіння. Цей тип відрізняється рівним, високотоварним виглядом плодів, гарною лежкістю і транспортабельністю, відмінними смаковими якостями. Партенокарпік ідеально підходять для вирощування в теплицях, їх урожай стабільно високий і не залежить від комах-запилювачів.
Як вибрати насіння?
Перший етап на шляху до хорошого врожаю огірків - вибір якісного посівного матеріалу. Головний критерій корисності насіння огірків - схожість. Найвищими характеристиками за цим показником має професійне насіння. Воно піддається спеціальній обробці фунгіцидами, пестицидами, мікромінерали і протеїнами, які захищають рослину від впливу зовнішніх факторів - шкідників і захворювань, а також підвищують показники вкорінення і зростання. Ззовні їх можна відрізнити по яскравому забарвленню - таке насіння отримують в процесі інкрустації або грануляції (додання насінню однакової форми для кращого висіву). Такий насіннєвий матеріал стабільно дає 98-100-процентну схожість.
Терміни вегетації і зберігання
Партенокарпічні гібриди, як і інші види огірків, діляться на:
- Ранні (період вегетації до появи перших плодів 30-45 днів).
- Середні (45-55 днів).
- Пізні (55-100 днів).
Ранні сорти менш стійкі до хвороб і шкідників, ніж пізні.
У свіжому вигляді урожай огірків зберігається 2-3 тижні при температурах + 8-11 ℃ без втрати смакових якостей. Багато (але не всі) партенокарпічні гібриди можна переробляти - маринувати, солити, квасити і т.д.
Агротехніка вирощування
Температура і освітлення. Діапазон оптимальних температур повітря для партенокарпічних огірків - + 18-27 ℃, грунту - не менше 16 ℃. Зниження температури повітря і грунту нижче + 12-13 ℃ рослина не переносить - зупиняється ріст і починають відмирати завязі.Потребуеє помірної освітленості, досить короткого світлового дня - 10-12 годин.
Волога. Овоч вимогливий до води - необхідна вологість повітря 75-85%, вологість грунту - 50-95% в залежності від етапу вегетації. Полив теплою водою (не нижче 18 ℃) здійснюється 1 раз в 7 днів в період інтенсивного росту і 1 раз в 2-3 дня після появи плодів.
Грунт. Культура добре росте на слабокислих, пухких грунтах з хорошим доступом до кисню. При необхідності грунт варто вапнувати.
Схема посадки. Оптимальна схема як для теплиці, так і для відкритого грунту - 160х40 см, густота стояння - 20000-40000 рослин / га.
Підживлення. Овоч чуйний до органічних і мінеральних добрив. Підживлення мінеральними дробривами проводиться 6-8 разів за період вегетації. На початковому етапі зростання вносять азот, надалі - фосфорно-калійні добрива.
Гібриди огірків партенокарпических
На ринку України присутня безліч районованих гібридів з різними характеристиками і властивостями. Найпопулярніші Артист F1, Амур F1, СВ 3506 ЦВ F1, СВ 4097 ЦВ F1, Меренга F1, Криспина F1, Пролікс F1, Велокс F1, Барвін F1, Маша F1, КС 90 F1, Бьорн F1, Капрікорн F1 і багато інших. Можна підібрати гібрид під будь-які умови вирощування і кліматичні зони. В ідеалі, перед покупкою краще проконсультуватися з менеджерами Грядки - вони допоможуть Вам врахувати всі нюанси і не помилитися у виборі гібриду, який принесе найбільшу вигоду. Замовити насіння можна на сайті або в телефонному режимі. Доставка по Україні.