Кількість
|
Вартість
|
||
|
Брокколі - однорічна рослина, підвид цвітної капусти. Вона менш вимоглива до умов вирощування, ніж її «кольорова» сестра, в той же час вона багатша вітамінами. Харчова цінність, відмінні смакові якості, відносна легкість виробництва, висока врожайність і стійкий попит на ринку - запорука вигідного вирощування брокколі.
Терміни вегетації і зберігання
По термінах дозрівання сорти брокколі класифікують як:
- ранньостиглі (період вегетації - 55-100 днів);
- середньостиглі (100-130 днів);
- пізньостиглі (130-150 днів).
У сортів будь-яких термінів дозрівання головка формується дуже швидко - протягом 2-3 діб з моменту появи. Якщо упустити термін збору, то головки почнуть цвісти, і вживати їх в їжу стане неможливо. В якості своєрідної «компенсації» з однієї рослини брокколі можна збирати урожай кілька разів - при зрізі основний головки з додаткових бруньок відростають бічні, які через 10-14 днів можна зрізати.
Брокколі добре зберігається в замороженому вигляді. А ось «свіже» зберігання культура практично не переносить - при температурі + 4-8 ℃ (умови холодильника) рослина зберігається не більше 7-8 днів.
Агротехніка
Освітлення і температура. Як і будь-яка капуста, брокколі любить світло. У той же час, вона менш вибаглива до температурного режиму, ніж її «кольорової» родич - оптимальна температура 16-25 ℃, пізні сорт нормально розвиваються при 7-15 ℃.
Вологість. Поливати культуру на ранніх порах слід регулярно (1-2 рази на тиждень), а при жаркій погоді поливи слід зробити частішим. Рослини на пізніх термінах вегетації частих поливів не вимагають.
Грунт. Брокколі досить вибаглива до грунту. Ділянка, відведена під цю культуру, розпушують і удобрюють заздалегідь гранулюваними добривами. Як і інші «побратими», овоч добре росте на слабокислих, легких грунтах, тому при необхідності перед висадкою варто провести вапнування.
Схема висадки. Оптимальна ширина міжряддя - 50-80 см, відстань між рослинами в ряду - 40-70 см. Густота стояння в - 20000-40000 рослин / га.
Добрива. Рослина відмінно сприймає як мінеральні підживлення, так і «органіку». Фосфорно і азотні добрива слід вносити перед посадкою. Калій неодмінно додається на стадії созреванія.В період зростання при необхідності вносяться борні і магнезійовими добавки.
Обираємо гібрид
На українському ринку популярністю користуються такі гібриди, як Айронмен F1, Монако F1, Батавия F1, Белстар F1, Корос Реггі F1, КС 355 F1, Румба F1, Квінта F1, Агассі F1, КC 355 F1 та інші.
Для посіву краще купити професійний посівний матеріал. Зовні професійні насіння можна відрізнити по яскравому забарвленню - це означає, що вони піддалися інкрустації або Дражування. Таке насіння проходять ретельне калібрування за розміром і багатосторонню обробку, спрямовану на поліпшення захисту рослини від зовнішніх пошкоджень, захворювань і шкідників; прискорення його зростання. В результаті цих заходів досягається практично 100-відсоткова схожість.
Перед покупкою насіннєвого матеріалу варто поспілкуватися з консультантами «Грядки» - їх досвід допоможе підібрати саме той гібрид, який підійде по всім Вашим вимогам. Широкий асортимент сортів та гібридів від відомих світових виробників Bejo, RijkZwaan, Bayer, Kitano, Seminis, Sakata, Syngenta, Nunhems і інших брендів робить вибір складним, але приємним. Замовити насіння можна по телефону або на прямо на сайті. Доставка здійснюється в будь-яку точку України.