Правильне приготування бакової суміші важливо для отримання високих результатів обробки рослин.

Сумісність препаратів

Перед приготуванням суміші необхідно впевнитись що всі компоненти сумісні. Під сумісністю пестицидів ми розуміємо не тільки їх фізичну здатність змішуватися, але й відсутність випадання нерозчиненого осаду, антагонізму препаратів (хімічна реакція з розкладом активних інгредієнтів) та фітотоксичного впливу на рослини.

Вода для бакової суміші

Вода повинна бути чистою, без зайвих органічних, грунтових або мулових часточок. Брудна вода здатна знизити ефективність обробки, через органічні частинки які можуть зв’язувати частину діючої речовини.

Жорсткість

Жорсткість води, тобто вміст кальцію та магнію має безпосередній вплив на ефективність приготування суміші. Розчинність прилипачів на основі поверхнево активних речовин також падає. В свою чергу до пестицидів, які є чутливими до жорстокості води, додають нейтралізуючі складники.

рН

Природні водойми в більшості випадків мають рівень рН 6,5-8, тобто препарати чутливі до лужного гідролізу можуть розпадатися за показника більше 8, що суттєво знижує ефективність обробки. Для приготування бакових сумішей пестицидів та мінеральних добрив оптимальним показником рН води є 5-5,5. Чутливими до лужного гідролізу є пестициди на основі наступних діючих речовин:

  • Фунгіциди: беноміл, ципродиніл, тіофанат-метил, манкоцеб, динокап, манкоцеб, флудіоксоніл
  • Інсектициди: перметрин, імідаклоприд, паратіон-метил
  • Фітогормони: гібереліни

Температура води для приготування бакових сумішей має бути в межах 11-16 С.

Порядок додавання препаратів в бакову суміш залежно від препаративної форми

  1. Вода 1/2-3/4 ємності
  2. Водорозчинні пакети
  3. Сухі препаративні форми (гранули, що диспергуються у воді (ВГ/WG), порошок, що змочується (ЗП/WP), водорозчинні гранули (ВГ/SG)
  4. Препарати на водній основі. Концентрати суспензій (КС/SC), мікрокапсульована суспензія (МКС/CS), водорозчинний концентрат (ВК/SL).
  5. Концентрати суспензій на олійній основі
  6. Концентрат емульсії
  7. Мінеральні добрива, мікроелементи, інші добавки
  8. Вода до необхідної кількості
  9. Прилипачі та інші подібні речовини

Наступний складник додається в суміш лише після повного розчинення попереднього. Важливо що препарати в твердих формуляціях необхідно попередньо розчиняти в маточних розчинах.

Готову бакову суміш необхідно використати відразу після приготування. Гарантій щодо ефективності обробки після 8 годин зберігання розчину виробники не надають.