Що таке baby-leaf?

Точного визначення для baby-leaf зелені немає. Дітки листочки, малюки листя, молоді листочки? Скажімо так, це врожай зібраний від перших двох до восьми справжніх листків. Тобто, бебі ліф – це технологія вирощування, за якою можна виготовляти не лише салат, а й шпинат, руколу та навіть мангольд. На цьому етапі врожай цінується за зручний розмір, насичений колір та текстуру листя. Також період до 8 справжніх листків дозволяє збирати товстіші, насиченіші соком листя, що забезпечує тривалий термін зберігання. Дуболистий, ромен, батавія – це типи салатів, що найчастіше використовуються, для цього виробництво. Зелень варіюється за кольором від червоного до зеленого, а також формою і структурою листа. Завдяки цьому суміш бейбі ліф салату дуже приваблива для споживачів. Не варто забувати, що молоде листя заслужило таку популярність завдяки багатому вітамінному складу.

В Україні салати зовсім недавно увійшли до щоденного раціону. Але «мода» на baby-leaf тільки набирає обертів, тому пропозиції від голландських виробників поки що досить скромні. Першопрохідником в Україні стала компанія Rijk Zwaan, яка пропонує фермерам 5 сортів салатів: Култхард, Алборето, Кентрел, Вебер, Тамбей.

Також не поступається популярності шпинат. Виробники рекомендують наступні гібриди шпинату: Сільвервейл F1, Вудпекер F1 та Акадія F1 і Тундра F1 від Enza Zaden. Хорошим смаковим і візуальним доповненням салатної суміші стане мангольд, зверніть увагу на сорт Чарлі.

У замітці перераховані тільки ті сорти та гібриди, які виробник офіційно рекомендує для вирощування baby-leaf продукції, але варто знати, що вирощувати дрібнолистову зелень можна практично з будь-якої культури, наприклад, з гірчиці, базиліка та навіть м'яти. У міру появи нових пропозицій на ринку насіння, нотатка доповнюватиметься.

Автор: Пасічник Ірина, господиня інтернет-магазину «Грядка»