Регуляторами або стимуляторами росту рослин називають природні чи штучні сполуки речовин, які сприяють прискоренню процесу росту клітин рослин. Такі препарати використовуються для збільшення вегетативної маси, активний розвиток кореневої системи, зростання плодів, швидкість їх дозрівання і навіть насиченість кольору. Основні складові для виготовлення органічних регуляторів росту:

  • фітогормони (гібереліни, ауксини, цитокініни)
  • вітаміни
  • витяжки з морських водоростей
  • гумінові кислоти
  • фульвові кислоти
  • амінокислоти

Без таких препаратів виростити здоровий, якісний, з високими товарними і смаковими якостями урожай стає все складніше. В Україні найпопулярнішими стимуляторами росту є препарати італійської фірми Валагро. Завдяки широкій товарній лінійці, створеної для роботи на всіх фазах вегетації рослини, можна з легкістю підібрати препарати ,які будуть відповідати вимогам аграрія в даний момент.

Самим популярним і універсальним біостимулятором в асортименті Валагро є Мегафол – препарат антистрессант, який здатний вивести рослина здоровим за таких несприятливих умов, як посуха, приморозків, робота пестицидами, механічні пошкодження рослини в наслідок вітру або граду. Завдяки ефекту синергії, який виникає при одночасному дію на рослину бетаинов, вітамінів, амінокислот і фітогормонів Мегафол здатний вивести рослина зі ступору, що виник в результаті впливу несприятливих умов.

     Амінокислоти та протеїни виконують важливу транспортну функцію у розвитку рослини, покращують проникнення корисних речовин у листя, тому рекомендується робити бакову суміш Мегафолу з препаратами для листового підживлення, наприклад з мінеральними добривами ¦Плантафол. Мала вага молекули амінокислоти сприяє кращому проникненню інсектицидів та фунгіцидів у рослину, що може суттєво заощадити витрати засобів захисту рослин. Оскільки обмінні процеси за допомогою стимулятора відбуваються набагато швидше, то й нітрати не накопичуються.

    Важливо врахувати, що від підступних весняних приморозків можна врятуватися тільки якщо завчасно внести препарат, щоб він встиг засвоїтися рослиною, і зробити його сильнішим перед несприятливими умовами. Також важливо повторно вносити Мегафол після кризової фази, щоб вивести рослину зі стресу.

Мегафол використовується для позакореневого внесення.

Норма внесення – 2-3 л/га (200-300 мл на 100 л води).

Для технічних культур рекомендується використовувати 1-2 рази у разі стресових умов.

Для овочевих культур застосовувати кожні 12-14 днів після висаджування розсади.

Для ягідних і фруктових культур вносити перед цвітінням, після виникнення зав'язі, в період наливання плодів і при несприятливих умовах.

Ефективність застосування препарату зможете оцінити на 4-5 днів після внесення.

Мегафол доступний у пляшках 1 л та в каністрах по 10 л.